Міопія (короткозорість): симптоми, діагностика та лікування

Ваш знайомий пройшов повз і не привітався? Це груба невихованість, а можливо в нього просто короткозорість. Подібний діагноз сьогодні ставлять кожному третьому пацієнту офтальмолога, проте не кожен прагне лікувати його. Що ж це за хвороба розбираємося разом з Єгорової Катериною Сергіївною лікарем-офтальмологом сімейної клініки Пульс.

Що таке міопія?

Короткозорість або міопія – це аномалія рефракції ока. Світлові промені фокусуються перед сітківкою, і це проявляється тим, що людина погано бачить предмети, розташовані вдалечі.

Існує кілька ступенів короткозорості, які вимірюються в діоптріях. В залежності від цього людина бачить краще або гірше.

Ступені міопії

  • Слабка – до -3 D;
  • Середня -3 – -6D;
  • Висока – вище -6 D.

Ускладнення

Якщо патологію не коригувати, вона прогресує та може призвести до ускладнень. Збільшується її ступінь, і в запущених випадках міопія може сягати до -20 D. З такою рефракцією людина практично нічого не бачить. І

Іншим ускладненням є розвиток міопічної хвороби – патології, що супроводжується змінами в структурі ока. Також при відсутності корекції міопії, може розвинутись дистрофія сітківки та її відшарування.

Причини короткозорості

Основний фактор розвитку короткозорості – спадковість і анатомічні особливості будови ока (кришталика та рогівки). Також міопія розвивається на фоні:

  • дефіциту вітамінів та мінералів;
  • хронічної перевтоми;
  • захворювань очей – астигматизму, косоокості;
  • травм голови та очей;
  • перенесених інфекцій;
  • ендокринологічних захворювань тощо.

Лікування та діагностика

Людина не завжди може помітити розвиток короткозорості, особливо на перших етапах, коли “мінус” іще маленький. Патологія прогресує і тоді пацієнт сам визнає, що погано бачить вдалечінь. Лише після цього він звертається до окуліста.

В сімейній клініці Пульс проводять апаратну діагностику гостроти зору, визначають стан рогівки, сітківки ока, діагностують можливі паралельні патології ока, а також визначають ступінь міопії. Додатково пацієнта обстежують за допомогою таблиць перевірки зору. 

В сімейній клініці Пульс короткозорість лікують за допомогою вибору контактних лінз та окулярів, а також пропонують апаратне лікування.

Професійні офтальмологи чекають вас на профілактичний огляд у сучасно обладнаному офтальмологічному кабінеті медичного центра Пульс. Не забувайте приходити до окуліста кожні 6-12 місяців для перевірки гостроти зору!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.