Візометрія | Перевірка гостроти зору 👁

Візометрія (перевірка гостроти зору) у Києві та Київській області: Вишневому, Боярці, Крюківщині, Софіївській Борщагівці та Гатному

Як давно ви проводили візометрію? Якщо перше, що прийшло вам на думку «ніколи», ви помиляєтесь! Візометрію проходили всі, а багато хто іще в дитячому садочку. Це той самий «тест на зір», коли потрібно називати картинки або літери в кабінеті в офтальмолога. Проходити процедуру варто 1-2 рази на рік кожному дорослому!

Візометрія – класичний метод. Він існував ще тоді, коли багато приладів для діагностики зору, тільки проєктували. Хоча деяким ця процедура здається застарілою, вона виступає найпершим кроком для визначення точної гостроти зору.

Фахівці медичного центру Пульс (Pulse) запрошують вас пройти перевірку гостроти зору на сучасному обладнанні.

Проверка остроты зрения в Киеве и Киевской области: Вишневом, Боярке, Софтивський Борщаговке, Крюковщине, Гатном

Як проходить

В сімейній клініці Пульс візометрію проводить кваліфікований лікар офтальмолог. Пацієнт зручно сідає на стілець навпроти таблиці з зображеннями. Використовується стандартна таблиця Сівцева-Головіна. По черзі лікар закриває одне око: спочатку діагностують праве, потім – ліве. Якщо пацієнт бачить всі рядки, його зір прирівнюють до 1,0.

Якщо ж він не може розгледіти зображення, лікар пропонує спеціальні коригуючі лінзи. Їх по черзі підносять до очей, поки не отримують повноцінне зображення. Параметри лінзи та номер рядка, який бачить пацієнт без неї, визначають гостроту зору.

При необхідності лікар може провести додаткові обстеження із застосуванням приладів. За результатами візометрії пацієнту підбирають окуляри або контактні лінзи.

А якщо я не знаю літер?

Не слід хвилюватися, якщо пацієнт не знає алфавіт. Для дітей розроблені спеціальні таблиці Орлової – на них зображені цікаві малюнки, які може назвати дитина, починаючи з 3 років.

Таблиця Ландольта із зображенням кілець – винахід, який був стандартом ще в 1909 році. Попри те, що на ній немає зображень літер, вона дає точнішу картину стану очей маленьких пацієнтів. В кільцях присутні розрізи, які повинен назвати пацієнт. Послідовність їх важко запам’ятати, а в таблиці з літерами часто працює фактор запам’ятовування. Тобто людина називає літеру, навіть не бачачи її.

Норми й результати візіометрії

Нормою вважається, якщо пацієнт бачить:

  • верхній рядок на відстані 50 м;
  • 10-й рядок на відстані 5 м;
  • нижній рядок на відстані 2,5 м.

Після проведення візометрії в разі потреби призначаються додаткові обстеження та виписується рецепт на окуляри. Не забувайте відвідувати офтальмолога з профілактичною метою, і обов’язково звертайтесь до лікаря, якщо ви відчуваєте погіршення зору.

Чекаємо на вас у сімейній клініці Пульс!

Ціни

Консультаційні послуги
Консультаційні послуги для дорослих
Консультація лікаря офтальмолога
30 хв
Консультація лікаря офтальмолога повторна
30 хв
Консультація лікаря онлайн
30 хв
Консультація лікаря онлайн повторна
30 хв
Консультаційні послуги для дітей
Консультація лікаря офтальмолога дитячого
30 хв
Консультація лікаря офтальмолога дитячого повторна
30 хв
Консультація лікаря онлайн
30 хв
Консультація лікаря онлайн повторна
30 хв
Лікарські маніпуляції та лікувальні послуги
Офтальмологія

Відгуки

Всі відгуки

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.