Як доглядати за новонародженим в перший місяць життя?

Малюк народився! Життя сповнене радістю, посмішками та клопотами. Вони не завжди бувають приємними, тому батькам варто знати максимум про догляд за новонародженим. Сьогодні у школі батьківства сімейної клініки Пульс говоримо про перший найважливіший місяць малюка.

 У перший місяць життя дитина пізнає світ, тому батькам варто зробити гармонійну атмосферу в родині, і не забувати про щоденний догляд за малюком та його ранній розвиток.

Щоденні процедури

  • Годування. Якщо ви годуєте грудьми, краще робити це “за потребою”, тобто як тільки дитина просить груди. Для дітей на штучному вигодовуванні інтервал годування становить 2-3 години.
  • Догляд за пупочною ранкою. Обробляти її слід поки вона не підсохне та не відпаде прищіпка. Змочіть ватний диск кип’яченою водою та протріть ранку. Потім обробіть засобом, який рекомендував педіатр, наприклад настоєм календули.
  • Купання. Купайте маля вранці та ввечері перед сном. Оптимальна температура для води – 37 градусів, температура в приміщенні 20-22 градуси. Не забудьте придбати водний термометр.
  • Зміна підгузка. Підгузок слід міняти кожні 2-3 години, а після “великих випорожнень” одразу. Сіднички можна протирати вологими дитячими серветками і під час кожної заміни використовувати захисний крем. 
  • Догляд за оченятами та носиком. Зранку та ввечері протирайте очі та носові ходи вологим ватним диском.

Розвиток

Не намагайтесь закидати малюка іграшками  у перші 30 днів життя. Маленька людина ще погано бачить і чує – вона лише розвиває свої органи чуття. А от на смаки та запахи реагує добре. Краще, що можна зараз зробити для розвитку немовляти, – частіше розмовляти з ним, брати на руки та обіймати.

Проблеми

Найрозповсюдженішими турботами малюка у перший місяць є:

  • дитячі кольки;
  • часті зригування;
  • дерматити та алергічні висипи.

Пам’ятайте! Важливо за будь-яких ознак, які вас турбують, звертатися до свого педіатра.

Як щодо лікарів?

У перший місяць життя дитині необхідно пройти практично всіх спеціалістів із профілактичною метою:

І не забувайте про вчасну вакцинацію!

У сімейній клініці Пульс приймають спеціалісти з високим рівнем кваліфікації. А щоб зекономити гроші на підгузки, користуйтесь спеціальними комплексними програмами з догляду за малюком.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.