Вакцинація дітей

Вакцинація дітей у Вишневому, Боярці, Крюківщині, Софіївській Борщагівці та Гатному

Вакцинація дітей наразі залишається єдиним надійним методом із доказаною ефективністю для захисту дитини від небезпечних хвороб. ВОЗ наголошує: нехтуючи щепленнями згідно з віком, батьки наражають на небезпеку не лише здоров’я власної дитини, а й колективний імунітет, що необхідний для контролювання важких інфекційних хвороб.

Обов’язкові щеплення можна робити паралельно із рекомендованими для надійного захисту малюка. Сучасні багатокомпонентні вакцини європейської якості доступні сьогодні не лише в Києві, а й у Київській області. Сімейна клініка Пульс зовсім поруч, якщо ви мешкаєте у Вишневому, Боярці, Софіївській Борщагівці, Гатному та Крюківщині. Тож пропонуємо зробити щеплення дитині швидко, безпечно та недалеко від оселі.

Щеплення для дітей 

До винайдення вакцин світ потерпав від небезпечних захворювань. Навіть ті хвороби, що сьогодні здаються «дитячими», провокували епідемії та тисячі смертей. Із запровадженням обов’язкової імунізації левову долю хвороб вдалося взяти під контроль. Сьогодні фармацевтичні компанії та медики розробляють новітні препарати для щеплень дітей і дорослих. Ці вакцини безпечні, містять одразу кілька компонентів і частина з них дозволена навіть дітям з особливими потребами та деякими вродженими захворюваннями. 

Кожна країна має власний календар щеплень згідно з віком, який розробляється, виходячи з епідеміологічної ситуації у даному регіоні.

Перші щеплення  для новонароджених – це вакцини від гепатиту В та туберкульозу. Їх дитина отримує у першу та третю добу життя відповідно. Всі інші щеплення до року малюк може пройти у приватному медичному центрі. У сімейній клініці Пульс наявні якісні комплексні вакцини, вироблені  у країнах Європи: Бельгії та Франції. Вони містять кілька компонентів, тому ви:

  • Зменшуєте кількість візитів до лікаря;
  • Зменшуєте стрес від щеплення дитині, адже один укол містить захист одразу від 4-6 хвороб.

Щеплення після року, в основному проводяться з метою ревакцинації.

Обов’язкові щеплення дітям (Календар вакцинації)

Обов’язкові щеплення згідно з віком дитини затверджені наказом МОЗ України та відображені у календарі вакцинації дітей. Крім обов’язкових щеплень існує ряд рекомендованих вакцин. Деякі з них входять до національних календарів країн Європи, США. Вони захищають від небезпечних захворювань, але, на жаль держава їх не проводить за власний кошт. Тож свідомі батьки роблять рекомендовані щеплення дитині, якщо вони є в наявності у приватних медичних закладах.

Щеплення згідно з віком (обов’язкові та рекомендовані) наведено в календарі нижче:

Календарь детских прививок

У віці 18 місяців обов’язкові щеплення не закінчуються. Починаючи з 6 років, необхідна ревакцинація. Це додаткові дози вакцин, які підтримують титр захисних антитіл, що встигли сформуватися в організмі. З часом, їх кількість зменшується, і імунітет стає знов вразливим проти небезпечних хвороб. Ревакцинація необхідна для його активізації та підтримки.

Щеплення згідно з віком після 6 років включають:

  • Щеплення у 6 років проти дифтерії та правця вакциною без кашлюкового компонента (АКДП-М), а також щеплення від краснухи, кору та паротиту;
  • Обов’язкові щеплення від правця та дифтерії у 16, 26, 36, 46 років і далі – тобто кожні 10 років;
  • Щеплення дітям від поліомієліту у 6 та 14 років. Загальна кількість доз цієї вакцини складає 6 штук. При чому, перші дві дози – щеплення у 2 місяці та щеплення у 4 місяці проводять інактивованою вакциною (не містить живих клітин збудника). У пів року, 18 місяців, 6 років та щеплення у 14 років проводять живою оральною вакциною (вона відома вам із дитинства як «рожеві крапельки»).

Щеплення згідно з віком дитини можуть переглядатись та доповнюватися вашим педіатром, виходячи зі стану малюка, його індивідуальних особливостей розвитку та наявності в родині небезпечних хвороб.

Щеплення дітям: за та проти

Дитячі щеплення є обов’язковими, але іноді батьки бояться їх робити. В основі страху лежать міфи, пов’язані із вакцинацією. Так, від щеплень можуть бути побічні реакції. В більшості випадків це місцевий висип, набряк та температура у перші 2 доби. Такі небажані ефекти проходять за кілька днів і лежать в межах норми, а дитина отримує надійний захист від небезпечних хвороб:

  • Дифтерії;
  • Правця;
  • Кашлюка;
  • Поліомієліту.

Та інших. Ще недавно вони призводили до великої смертності та інвалідизації. Нещеплені діти мають великий ризик підхопити ці захворювання. Тому краще пережити страх від уколу, ніж наражати здоров’я малюка на небезпеку. 

Щеплення новонародженим від гепатиту В в Україні є обов’язковим. Ця хвороба вражає печінку і передається навіть у побуті. Україна наразі залишається регіоном, де поширеність гепатиту В є надто високою. Тому аргументів «проти» вакцинації практично не існує.

Показання до щеплень дітям

Імунізація є обов’язковою частиною захисту здоров’я всього населення країни. Щеплення новонародженим проводять уже в перший день іще у пологовому будинку. Прямим показом до вакцинації є досягнення певного віку, в якому необхідно зробити щеплення дитині, згідно графіка-календаря. Обов’язкова імунізація триває до 16 років. Щеплення у 16 років та після уже вимагають самодисципліни: необхідно робити ревакцинацію проти правця та дифтерії кожні 10 років.

Існує також екстрена вакцинація рекомендованими вакцинами (враховуючи, що планові дитина вже отримала). Наприклад, можна зробити щеплення дитині від вітряної віспи, якщо вона перебувала в контакті з хворим, і ви не хочете, щоб вона заразилася. 

Це ж стосується інших необов’язкових щеплень. Якщо дитина контактує із хворим на кір, краснуху чи паротит, їй можуть зробити щеплення у 6 місяців, хоча перша доза повинна вколюватись у рік. Усі рішення стосовно екстреної вакцинації приймає лікар після огляду та консультації.

Сезон застуд є показом для проведення рекомендованої вакцинації дітей від грипу.

Протипоказання

Щеплення новонародженим від туберкульозу не проводиться, якщо дитина має вроджені імунодефіцитні стани або ВІЛ-позитивний статус.

Щеплення згідно віку має ряд абсолютних протипоказань:

  • Гострі стани із температурою вище 38 градусів;
  • Наявність в анамнезі важкої реакції на попереді щеплення;
  • Імунодефіцити (не можна робити щеплення живими вакцинами);
  • Гостра енцефалопатія, яка розвинулась протягом 7 діб після щеплення від кашлюка;
  • Органічні прогресуючі захворювання нервової системи, гідроцефалія та гідроцефальний синдром, епілепсія, епілептичний синдром із судомами.

Також не рекомендовано робити щеплення при алергії на будь-яку складову препарату.

У разі ГРВІ та нежиті імунізацію відкладають на час, коли дитина одужує.

Як підготувати дитину до щеплення

Зробити щеплення дитині легко при правильній підготовці. Слідкуйте за малюком мінімум три дні до запланованої дати вакцинації. Вимірюйте температуру двічі на день. У день процедури дитина має бути здоровою. За тиждень не вводіть нових продуктів та не починайте прикорм. Переконайтесь, що у дитини немає висипу та алергії.

Інколи педіатри рекомендують здавати аналіз крові та сечі до вакцинації. Це не обов’язково, але бажано, якщо дитина хворіла напередодні.

Погодуйте малюка перед візитом до лікаря – не слід робити щеплення натщесерце.

Щеплення у рік дитина переносить морально важче, адже вже має досвід і багато розуміє. Ніколи не лякайте малюка уколами. Щоб покращити ситуацію, можна захопити із собою улюблену іграшку та відволікати увагу малечі під час маніпуляції.

Як проходить вакцинація дітей у клініці Пульс

Перше, що ви повинні зробити, це записатися до педіатра. Педіатр оглядає малюка та вимірює йому температуру, навіть якщо ви вже робили це вдома. Також лікар може поставити вам декілька питань, стосовно наявності вроджених захворювань у малюка та реакції на попередні щеплення. Абсолютно здоровий малюк у день вакцинації та відсутність протипоказань – найголовніші чинники якісної імунізації.

Після огляду та схвалення лікаря, можна робити щеплення дитині. Наші медсестри дбайливо ставляться до малюків і можуть робити щеплення  навіть новонародженим.

Після уколу дитина годину перебуває під наглядом лікарів, щоб переконатись у відсутності алергічних та інших проявів. 

На завершення педіатр дає рекомендації, щодо догляду за місцем уколу. 

Вакцинація дітей відображається в особистій карті щеплень, яку вам видають на руки. Сюди записують як обов’язкові щеплення, так і рекомендовані вакцини, в разі їх реалізації. Щеплення новонароджених, які було проведено у пологовому будинку, також переносяться сюди.

В разі потреби лікар складає індивідуальний календар вакцинації, адже не завжди вдається зробити щеплення рівно у 3 місяці, пів року і т. д.

Щеплення для дітей що проводять в сімейній клініці Пульс

Вакцина Виробник Хвороба Показання
Пріорикс (Priorix) GlaxoSmithKline, Бельгія        Кірь, краснуха, паротит Всім малюкам які не мають протипоказань до вакцинації
Хіберікс (Hiberix)

 

GlaxoSmithKline, Бельгія

 

 

Гемофильна інфекція Всім малюкам які не мають протипоказань до вакцинації
АДС-М Україна  

Дифтерія, правець

 

Використовують для ревакцінації після 7 років. Дітям до 2 років показана АДС-М, якщо були важкі реакції на вакцинацію від коклюшу
Гексаксим (HEXAXIM)

 

Sanofi Pasteur,

Франція

Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієлит,

гепатит В,

гемофільна інфекція

Мінімально відрізняються за основним складом. Мають практично однакові результати іммунної відповіді, тому можуть заміняти одна одну
Інфанрикс Гекса

(INFANRIX-HEXA)

GlaxoSmithKline, Бельгія
Пентаксим

(PENTAXIM)

Sanofi Pasteur,

Франція

Дифтерия, кашлюк, правець, поліомієлит, 

гемофильна інфекція

Мінімально відрізняються за основним складом. Мають практично однакові результати іммунної відповіді, тому можуть заміняти одна одну
Інфанрикс

IPV+Hib

(INFANRIX-IPV+HIB)

GlaxoSmithKline, Бельгия
Тетраксим

(TETRAXIM)

Sanofi Pasteur,

Франція

Дифтерія,

кашлюк,

правець,

поліомієлит

Мінімально відрізняються за основним складом. Мають практично однакові результати іммунної відповіді, тому можуть заміняти одна одну
Інфанрикс 

IPV

(INFANRIX-IPV)

GlaxoSmithKline, Бельгия
Церварикс Бельгія Вірус папіломи людини Всім жінкам та дівчатам у віці від 9 років з метою профілактики раку шийки матки.
Твінрикс  GlaxoSmithKline, Бельгия Гепатит А, В Дорослим та дітям у віці від 2 тижнів

Щеплення рекомендовані дітям

Вакцина Виробник Від чого захищає Особливості
Варілрікс

(VARILRIX)

GlaxoSmithKline, Бельгія Вітряна віспа (вітрянка) Використовується для дітей з 9 місяців. Потрібно 2 дози з інтервалом мінімум 6  тижнів. Можна вводити в один день з іншими вакцинами
Ротарікс

(ROTARIX)

GlaxoSmithKline, Бельгія Ротавірус Дозволена дітям з 6 тижнів, навіть недоношеним. Водиться в рот дитині у вигляді суспензії через пластикову тубу (не є ін’єкцією)
Превенар

(PREVENAR 13)

Wyeth Pharmaceuticals., Велика Британія Пневмококова інфекція Дають захист від пневмококової інфекції, але не є взаємозамінними Курс вакцинації треба проходити однією з них. 

Синфлорикс містить антигени до 10 різних збудників пневмококової інфекції.  Додатково захищає від гемофільної палички. Посилює імунну відповідь на введення вакцин проти дифтерії та правця. Дозволена дітям з 6 тижнів до 5 років.

Превенар містить антигени до 13 різних збудників пневмококової інфекції. Дозволена дітям з 6 тижнів, а також підходить для підлітків і дорослих.

 

Не забувайте, що можна робити щеплення дітям від грипу, особливо коли наближається сезон застуд. В сучасних реаліях, коли світ живе у часи пандемії, слід захиститися від ГРВІ й інших вірусів, щоб підтримувати імунітет і не сплутати хвороби, якщо раптом вони застануть зненацька. З метою профілактики грипу, клініка Пульс пропонує вакцину Ваксігрип Тетра.

Щеплення дітям проводяться лише після огляду педіатра, щоб записатися на прийом та уточнити наявність вакцин, звертайтесь в медичний центр за телефонами або формі зворотного зв’язку на сайті.

Вартість щеплень дітям в сімейній клініці Пульс

Вакцинація
Вакцинація "Ваксігрип Тетра" (Франція) для профілактики грипу

Відгуки

Всі відгуки

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.