Відновлення після COVID-19: які аналізи здавати?

Відновлення після COVID-19: що робити, якщо хвороба постукала в дім? По-перше, знати, які бувають ускладнення. По-друге, знати які аналізи слід здати після одужання.

Саме це обговоримо у сьогоднішній статті.

Розповсюджені наслідки COVID-19

Процес одужання може тривати довго, і деякі неприємні наслідки переслідують кілька місяців.

Найчастішими ускладненнями після хвороби є:

  • загальна слабкість та втома навіть без великих фізичних навантажень;
  • тривожність та депресивний настрій;
  • розлади сну – безсоння або навпаки, постійне бажання “прилягти”;
  • втрата нюху. Це одна з характерних ознак “Корони”. Відчуття запахів може не повертатися впродовж кількох місяців після захворювання. Але в цілому, воно відновлюється;
  • порушення в роботі ШКТ. Такі як газоутворення, біль в животі, метеоризм. Подібні наслідки трапляються у пацієнтів, які від початку мали діарейний синдром при КОВІД-19.

Щоб впоратися з ускладненнями власними силами, слід дотримуватися нормального режиму дня, здорового харчування. Якщо депресія надокучає, важливо зрозуміти: це наслідок хвороби і вона повинна минути. Щоб пришвидшити процес, зверніться до психолога.

Серйозні наслідки

Є сумні наслідки, які потребують допомоги лікарів:

  • ускладнення роботи серця та судин, в тому числі інфаркт та інсульт. В цьому випадку необхідне спостереження у кардіолога;
  • задишка залишається у багатьох пацієнтів, адже в першу чергу страждають легені. Тому в період одужання рекомендовано робити дихальну гімнастику;
  • запаморочення та втрата свідомості говорять про порушення роботи головного мозку, потребують спостереження у невролога;
  • важке порушення когнітивних функцій – “провали” в пам’яті, важкість із концентрацією уваги.

 COVID-19 вражає у слабке місце. Так, якщо у людини є схильність до розладів шлунку, гастрити, то КОВІД дає ускладнення саме на ШКТ. Якщо слабким місцем завжди були судини і підвищений тиск, то вірус може ускладнити стан серцево-судинної системи.

Які аналізи здати після COVID-19?

Щоб вивчити стан свого організму після  перенесеного захворювання, слід здати наступні аналізи:

Якщо ви відчуваєте ознаки постковідного синдрому, звертайтесь до сімейного лікаря медичного центра Пульс (Pulse). Ми допомагаємо визначити точний стан вашого здоров’я та вчасно діяти, щоб уникнути прогресу ускладнень.

Якщо ви або ваші близькі захворіли на COVID-19 в нашій сімейній клініці ви можете отримати якісний медичний супровід при захворюванні на КОВІД.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.