Профілактика зору у першокласників

Перший клас – перші уроки та перші перевантаження зорової системи. Як навчатися та зберегти зір якомога довше? Читаємо поради безпеки від офтальмолога медичного центру Пульс (Pulse)!

Особливості дитячого зору

Дитяча зорова система продовжує розвиватися аж до досягнення 18 років. На цьому тривалому шляху можливі різні перешкоди, наприклад виникнення дитячої далекозорості, яка зникає із роками.

Та найчастіше життя ускладнює міопія або короткозорість. На жаль, зараз її виникнення почастішало серед дітей та молодих людей.

Чому відбувається погіршення зору в дитинстві?

Почастішання випадків міопії сьогодні пов’язують із сучасним способом життя дитини:

  • харчування із недостатньою кількістю вітамінів і мінералів, які потрібні для підтримки зору;
  • відсутність прогулянок на свіжому повітрі. Деякі дослідження встановлюють прямий зв’язок між частим перебуванням на свіжому повітрі та якістю зору;
  • недотримання рекомендацій, щодо екранного часу – перебування дитини перед будь-яким монітором (телевізор, телефон, планшет).

І звичайно ж, у першому класі до цього всього додається надмірне навантаження на зорову систему. Уроки в школі та виконання домашніх завдань вдома практично не дають очам шансу на якісний відпочинок. Якщо не звертати увагу, то міопія прогресує, а “мінус в окулярах” збільшується.

Як зберегти зір дитини?

  1. Розподіліть грамотно час для режиму дня першокласника. Дитина повинна висипатися, щоб зорові центри відпочивали та знімали з себе напругу.
  2. Зробіть акцент на вживанні вітамінних і мінеральних комплексів, адже не завжди першокласнику вдається поїсти якісно.
  3. Дбайте, щоб дитина не дивилась в екран довше 1-2 годин на день.
  4. Облаштуйте робоче місце для виконання домашніх завдань – освітлення, висота стільця, та навіть вологість повітря в приміщенні повинні бути комфортними.
  5. Приділяйте час прогулянкам на свіжому повітрі.

На ранніх стадіях процес міопії можна дещо сповільнити, але для цього слід вчасно перевіряти зір та діяти одразу. Тому до офтальмолога звертайтесь на профілактичні огляди 1-2 рази на рік. Професійний огляд окуліста проводиться у сімейній клініці Пульс із застосуванням комп’ютеризованих систем. Дитині перевіряють гостроту зору, оглядають очне дно, виявляють можливі патології сітківки, рогівки та загальний стан зорової системи.

Приходьте до нас та сміливо крокуйте в клас!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.