День боротьби із остеопорозом

З кінця 90-х років минулого століття 20 жовтня світ  відзначає День боротьби із остеопорозом. Чи знаєте ви, що ця хвороба бере початок ще в дитинстві? Здивовані? Розгортайте, статтю!

Всесвітній день боротьби з остеопорозом

День боротьби з остеопорозом впроваджено ВООЗ в кінці 90-х років ХХ століття, адже статистика захворюваності постійно росте. Так, кожна 3 жінка та кожен 5 чоловік страждає від патології! Тому основна мета Дня боротьби з остеопорозом – привернути увагу громадськості до цієї проблеми. Кожен може допомогти своїм кісткам вже сьогодні.

Що таке остеопороз?

Остеопороз буквально означає “порожня кістка”. Здорова кістка людини достатньо міцна та щільна. Адже основне її призначення – бути складовою скелета та підтримувати все тіло людини. Кістка має певну масу, вона наповнена кальцієм та іншими мінералами. При остеопорозі кісткова маса поступово знижується, кальцій вимивається, а кістка буквально порожніє. Слабкі та порожні кістки не можуть підтримувати тіло людини. М’язовий апарат стає для них величезним навантаженням, і це призводить до постійних падінь та переломів.

Симптоми та наслідки

Зазвичай хвороба розвивається вже після 50-60 років. 

Людина може спостерігати такі симптоми:

  • біль у спині;
  • зменшення маси тіла при нормальному апетиті;
  • втрата сантиметрів у зрості;
  • деформація постави та формування горба.

На пізніх стадіях людина починає постійно падати. При цьому, кістки легко ламаються та важко відновлюються. Це може призвести до інвалідності.

Причини

Чому ж порожніють кістки? Справа в тому, що кісткова тканина постійно оновлюється. У дитинстві відбувається інтенсивний ріст кісток, тому вони активно накопичують кальцій та поживні речовини. Частина кісткової тканини відмирає і формується нова. Цей процес безперервний, і ми не помічаємо його. Адже в молодому віці ріст кісткової тканини переважає над процесами руйнації. 

Якщо людина споживає достатньо кальцію і вітаміну D в цей період, то ризик розвитку остеопорозу низький. Вже після 20-25 років в процесі оновлення поступово переважає руйнування. І якщо не підтримувати свої кістки, вони порожніють.

Профілактика

Щоб попередити остеопороз, дотримуйтесь заходів профілактики:

  • вживайте їжу із кальцієм, фосфором та вітаміном D;
  • ведіть активний спосіб життя;
  • уникайте поганих звичок;
  • уникайте травматизму.

Щоб перевірити стан своїх кісток вже сьогодні, звертайтесь до ортопеда сімейної клініки Пульс. 

 

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.