5 порад при остеопорозі

Остеопороз – хвороба людей літнього віку. Але… Коріння його закладається в молодості. Тому дбати про здоров’я кісткової тканини треба всім. 

5 універсальних порад від лікаря-ортопеда сімейної клініки Пульс (Pulse) діють при остеопорозі та для його профілактики.

Що таке остеопороз?

Остеопороз – це захворювання опорно-рухового апарату, при якому кістки стають ламкими та слабкими. Кісткова тканина оновлюється постійно впродовж життя. Це забезпечує щільність кісток, їх міцність. В молодості процес оновлення збалансований. Ближче до 55-60 років кісткова тканина руйнується швидше, ніж утворюється нова. Це призводить до того, що кістки буквально “тануть”.

Що робити?

  1. Забезпечити постійну підтримку свого скелету кальцієм, фосфором та вітаміном D3. Вимивання кальцію із кісток є головною причиною хвороби. До 90% всього кальцію, який потрапляє в організм, концентрується в кістках та зубах. Вітамін D3 та фосфор відіграють значну роль в обміні мінеральних речовин, а власне у засвоєнні кальцію. Профілактичні курси із вітамінно-мінеральними комплексами можна проходити 1-2 рази на рік за порадою ортопеда.
  2. Харчування. Крім мінеральних комплексів кальцій та  необхідні речовини містяться в їжі. Введіть в раціон рибу, печінку, яйця і молочні продукти. Але не перевантажуйте шлунок. Харчування повинно підтримувати нормальний індекс маси тіла.
  3. Вага. Скелету важко утримувати зайві кілограми, а коли кістки стають крихкими, це навантаження збільшується вдвічі. Через це людина починає постійно падати. Часті падіння під час остеопорозу є однією з причин інвалідності від цієї хвороби. І зайва вага – фактор ризику для розвитку цієї проблеми.
  4. Регулярні фізичні навантаження підтримують кісткову масу в нормі, покращують обмін речовин, в тому числі, фосфору і кальцію, сприяють позбавленню зайвої ваги. Фізичне навантаження актуальне для профілактики остеопорозу, та в якості додаткової терапії під час захворювання. Але обов’язково порадьтесь з лікарем!
  5. Профілактичні візити до лікаря. Щоб виявити патологію на ранніх стадіях необхідно мінімум раз на рік відвідувати ортопеда. Є аналізи та тести, які можуть виявити ризики розвитку остеопорозу, тому не нехтуйте плановими оглядами.

Лікарі-ортопеди сімейної клініки Пульс можуть підібрати для вас індивідуальні методи терапії для покращення якості життя під час остеопорозу, а також дати чимало порад для профілактики хвороби.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.