Чому знижується зір у дитини?

У сучасних дітей короткозорість діагностують в два рази частіше, ніж це було 20 років тому. Тенденція до погіршення зору продовжує зростати і надалі. Чому у дитини падає зір? Варто знати основні причини та перешкоджати їм!

Чому сьогодні зір погіршується швидше?

Природа задумала людські очі як інструмент для орієнтування у відкритому просторі. Але з часом, простір ставав більш замкнутим. Сьогодні нас обмежують не лише стіни приміщення, але й екрани гаджетів. Все це призводить до того, що око практично постійно дивиться на близькі відстані. 

Зорова система формується аж до 18 років. А сучасні діти практично народжуються зі смартфоном у руках. Тобто очі змалку пристосовуються для спостереження лише на близьких відстанях. Це дає добре підґрунтя для  розвитку короткозорості та інших вад зору.

Основні причини погіршення зору у дітей

Крім гаджетів на зорову систему дитини впливають інші фактори. Через них зір також може впасти на кілька одиниць:

  1. Неправильно обрані умови для занять. Освітлення, висота меблів та налаштування контрастності монітора дуже важливі для підтримки нормального зору;
  2. Надмірне зорове навантаження. Шкодить зору безконтрольне використання гаджетів, довгі заняття із книгами, відсутність нормального сну;
  3. Дефіцит вітамінів та мінералів в раціоні. Нутрієнти вкрай необхідні для формування здорової зорової системи;
  4. Травми, опіки, інфекції очей. При ураженнях ока наслідки можуть бути незворотними – косоокість, часткова втрата зору, його погіршення;
  5. Супутні захворювання. Сприяють розвитку зорових патологій певні хвороби – остеохондроз, проблеми із поставою, цукровий діабет тощо.

Звичайно ж, існують вроджені аномалії зорової системи. Але їх виявляють ще в пологовому будинку. Інші вади можливо попередити за допомогою профілактики.

Профілактика

Щоб зберегти дитячий зір якомога довше, слід застосовувати наступні заходи:

  • введіть в раціон дитини продукти із вітамінами А, Е і D;
  • при роботі за монітором або книгою слід робити перерви по 10-15 хвилин кожну годину;
  • правильно добирайте освітлення та висоту меблів  для навчання;
  • вивчіть з дитиною кілька вправ  для гімнастики очей.

Не забувайте, що вчасна діагностика допомагає виявити патології зору на ранніх етапах. Тому слід показувати дитину офтальмологу 1-2 рази на рік.

Заплануйте свій візит до окуліста сімейної клініки Пульс вже зараз!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.