Закон першої чашки

Холодний ранок починається з Закону першої чашки. Це найперший індикатор наявності застуди. Хочете знати як він діє? Читаємо.

Закон першої чашки

У період застуд відбуваються коливання температури, вологості повітрі в приміщенні, нестача вітамінів в організмі. Атакують віруси і хвороботворні бактерії, тому часто людина встає з неприємними відчуттями:

  • першіння в горлі;
  • сухість і роті;
  • подразливий кашель;
  • біль у горлі.

Якщо ви встали та помітили такі симптоми, перевірте себе на застуду. Просто зробіть чашечку улюбленого напою, бажано чаю, та випийте її. Якщо неприємні відчуття в горлі пройшли, з вами все гаразд. Симптоми могли спричинити недостатня вологість повітря, важка їжа напередодні ввечері, гучні розмови, що вплинули на голосові зв’язки тощо. Якщо ж після випитої першої чашки подразливі відчуття в горлі залишились, певне ви підчепили застуду, ГРВІ або іншу недугу і варто звернутися до лікаря.

Причини болю в горлі

Найпоширеніша причина болю в горлі – інфекції дихальних шляхів. Вони викликають фарингіти, тонзиліти, бронхіти тощо. Ці хвороби часто супроводжуються кашлем. Але іноді причини болю можуть бути інші:

  • потрапляння стороннього тіла;
  • алергічна реакція;
  • патологія щитоподібної залози;
  • онкологічні захворювання.

Тому ставити собі діагноз самостійно після Закону першої чашки не варто. Краще відразу звернутися до лікаря.

До кого йти?

Звісно ж, звернутися до сімейного лікаря, а можна відразу до професійного ЛОРа. В сімейній клініці Пульс вас оглядає кваліфікований отоларинголог, діагностує хворобу та призначає ефективне лікування.

Пам’ятаємо, що в період пандемії за наявності ознак ГРВІ краще лишитися вдома. Тому після повернення від лікаря виконуйте його рекомендації і намагайтеся просто відпочити. Це допомагає набратися сил та одужати швидше. Якщо з’явилися додаткові симптоми – температура, лихоманка, висип, скажіть про це лікарю. Стосовно лікування та відстеження динаміки одужання ви можете звертатися до ЛОРа в режимі онлайн або ж викликати його додому.

Бажаємо, щоб ваше горло почувалося завжди добре вже першої чашки!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.