Травми очей: як захистити зір від сонця

Поки за вікном дощі, всі чекають на літнє сонечко. Але ця зірка буває вкрай небезпечною, особливо якщо дивитися на неї незахищеним оком. Як саме сонце впливає на зір, та як вберегти очі від негативного впливу теплих промінчиків?

Сьогоднішня стаття від лікаря-окуліста сімейної клініки Пульс.

Сонячне світло та вільні радикали

Око безпосередньо сприймає сонячні промені: вони потрапляють на сітківку і фокусуються тут. При цьому, виробляються вільні радикали, які з часом накопичуються в організмі і негативно діють на макулу – центральну частину сітківки ока. Згодом вплив вільних радикалів може призвести до макулодистрофії ока. 

А якщо дивитися на сонячне затемнення незахищеним оком, це прирівнюється до  опіку сітківки. Ураження практично не відновлюються. Людина може втратити зір.

Основні захворювання, які може викликати сонце

Окрім того, що страждає сітківка, сонце може зашкодити і іншими структурам  – кришталику та рогівці. Поширеними захворюваннями ока, які можуть розвинутися під впливом сонячного випромінювання, є:

  • катаракта – помутніння кришталика, яке потребує операції;
  • фотокератит – запалення рогівки під дією сонячних променів. Зазвичай проходить самостійно через кілька днів;
  • птеригіум – непрозора тканина кон’юнктиви наростає на рогівку, знижуючи зір;
  • пінгвекула – доброякісне утворення на слизовій оболонці ока.

Як вберегти очі?

  • найліпший спосіб зберегти зір – носити сонцезахисні окуляри. Але потрібні окуляри зі спеціальним захистом від УФ-випромінювання. В них комфортно дивитися на сонце, і очі повністю захищені;
  • альтернативою окулярам є УФ-захисні контактні лінзи.  В них також можна спокійно дивитися на сонячне світло;
  • щоб підтримувати обмінні процеси в оці, слід вживати в їжу достатню кількість вітамінів А, Е та В. Порадьтесь з лікарем щодо вітамінно-мінеральних комплексів для зору;
  • не виходьте на вулицю в пік сонячної активності (11-13 година дня).

Нагадуємо також, що про очі слід піклуватися постійно. Щоб вчасно помітити негативні зміни зору та внутрішні зміни в оці, відвідуйте офтальмолога раз на рік для перевірки гостроти зору та обстеження очей.

Якщо ви помітили неприємні симптоми – різкий біль в оці, сльозотечу, падіння зору, регулярні «блимання» перед очима, зверніться до окуліста негайно. В сімейній клініці Пульс доступна сучасна діагностика та консультація офтальмолога за приємною ціною.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.