Невролог чи невропатолог: в чому різниця?

Невролог чи невропатолог – до кого звернутися? Чи є між цими термінами різниця, і як насправді називається лікар, що займається нервовою системою людини?

Неврологія – поняття широке. Це наука, що займається вивченням нервової системи, її відділів, захворювань, розвитку і будови.

Невропатологія – вузьке поняття. Воно включає лише два слова: «нерви» та «патологія». Тобто, невропатологія займається вивченням саме патологій розвитку нервової системи.

У зарубіжній практиці так воно і є:

  • лікар-невропатолог – це людина, що вивчає патології будови нервової системи;
  • лікар-невролог – лікує захворювання нервів.

Україна отримала медичну спадщину від СРСР, де невропатологія була окремою наукою і займалася вивченням хвороб нервової системи, тому і лікар називався невропатологом. Склалася ситуація, коли у світі паралельно з’явилися два поняття, що означали одне й те саме. Зараз наша країна повністю відходить від застарілих переконань і переймає сучасну світову практику. Тому поняття “невропатолог” практично не застосовується. Ті лікарі, що сидять у лікарнях та займаються лікуванням захворювань нервової системи, називаються “неврологами”, як і у всьому світі.

Трохи історії

Неврологія, як така, зародилася ще у 16 столітті. Саме тоді головний та спинний мозок почали вивчати у подробицях. Звичайно ж, не вистачало обладнання, а детальному вивченню заважала свята інквізиція. Проте з’явилися перші анатомічні атласи. В них вже були спроби описання нервової системи.

Слід звернутися до невролога, якщо

  • Відчуваєте регулярні головні болі та запаморочення;
  • У вас проявляються розлади сну, безсоння, сонливість вдень;
  • Часто з’являються поколювання та оніміння кінцівок;
  • По тілу «повзають мурашки»;
  • У вас проблеми із пам’яттю та увагою;
  • У вас порушуються рухи та координація;
  • Болить спина та шия, важко робити нахили, повертати голову.

Неврологи сімейної клініки Пульс нагадують: не нехтуйте профілактичними оглядами. З’являйтесь на прийом, хоча б раз на рік для загального обстеження. А якщо ви відчуваєте неприємні симптоми, записуйтесь на прийом негайно.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.