Дисплазія шийки матки

Дисплазія шийки матки не болить! Але часто дає про себе знати, коли вже запізно. Тому профілактичні огляди шийки матки необхідно робити 1-2 рази на рік.

Що варто знати про дисплазію шийки матки, обговорюємо сьогодні.

Природа захворювання

Дисплазія шийки матки – це патологічний процес, який стосується базальних клітин епітелію – унікального шару, який покриває поверхню шийки. В нормі здорові клітини постійно утворюються, дозрівають і відмирають. Коли виникає патологія, процес дозрівання та побудови «правильних» клітин порушується. Виділяють три стадії дисплазії:

  • Легка, яка стосується лише перших шарів епітелію;
  • Середня із ураженням більш глибоких шарів;
  • Тяжка, яка супроводжується утворенням атипових клітин і фактично виступає передраковим станом.

Чи лікується дисплазія шийки матки?

Так, дисплазія шийки матки виліковна. Але найкращі прогнози даються на найперших стадіях. От чому так важливо помітити хворобу одразу. Як правило, уражену ділянку видаляють за допомогою рідкого азоту, лазера, або спеціального електроножа.  Також застосовують медикаментозне лікування.

Симптоми

Дисплазія не болить! І це найперше, що ви повинні усвідомити. Вона практично не має симптомів, особливо на початку. Процес відбувається десь всередині, і поступово розвивається, добираючись до всіх клітини епітелію. 

Іноді, жінка може помітити нетипові виділення, навіть із кров’ю. Частими супутниками дисплазії виступають кондиломи на піхві, що являються наслідком активізації ВПЛ (вірусу папіломи людини). Він також може викликати і дисплазію, а за нею – онкологію.

Як не прогавити?

Профілактика дуже проста – з’являйтесь на періодичні огляди до гінеколога. Робіть це 1-2 рази на рік, тоді є чудові шанси вчасно помітити патологію. Не обмежуйте візит лише забором мазків. Найкращий метод виявлення дисплазії – кольпоскопія. Лікар за допомогою спеціального окуляру обстежує всі ділянки шийки і може точно сказати, чи є ознаки патології. Додатково збираються аналізи та ПАП-тест. При підозрі на серйозні стани призначають біопсію.

Нагадуємо, що у сімейній клініці Пульс працюють досвідчені та делікатні гінекологи. Якщо ви стурбовані вашим жіночим здоров’ям, або просто потрібен профілактичний огляд, не тягніть із записом на прийом. Краще встигнути ще у грудні, щоб впевнено крокувати до Нового року здоровими кроками!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.