“Кукушка” в медицині, що це?

Процедура «Зозуля» або «Кукушка» – один із найефективніших винаходів отоларингології. Вона допомагає подолати затяжний нежить, алергічні риніти, що важко піддаються лікуванню і виступає кращою альтернативою проколу при гаймориті. Сьогодні говоримо про цього «синього птаха щастя» кожного ЛОРа.

Справжня назва процедури «промивання навколоносових пазух і носа методом вакуумного переміщення рідини за Проетцом». Замість довгих термінів на пострадянському просторі закріпилася стара-добра «Зозуля», якою час від часу користуються пацієнти отоларингологів.

Винахід належить американському доктору Артуру Волтеру Проетцу, який практикував на початку ХХ століття. Він залишається одним із найталановитіших ЛОР-лікарів всіх часів. 

«Зозулю» призначають при

  • Гаймориті;
  • Нежиті;
  • Алергічному риніті;
  • Поліпах;
  • Інфекціях носових шляхів тощо.

Навколоносові пазухи являють собою складні лабіринти та западини, де накопичується слиз та гній. Це результат роботи бактерій та вірусів. Коли позбавитись від слизу стає важко, процес розвивається, може тривати тижнями, переходячи у патологічні стани.

Проетц використав природну анатомію: пазухи-лабіринти тісно пов’язані між собою, і якщо в один носовий хід залити рідину, то вона легко виходить з іншого, захоплюючи із собою весь слиз, гній і залишки мікроорганізмів. Щоб швидко та ефективно відсмоктати слиз, в іншу ніздрю вставляють тонку трубочку і підключають до вакуумного-апарату (працює за принципом пилососу).

Під час процедури пацієнт лежить на кушетці та безперервно говорить: «Ку-Ку». Це необхідно, щоб рідина не потрапила до горла і не викликала ускладнення. Магічний звук є оптимальним для забезпечення безпеки гортані під час промивання носа. Він і дав назву техніці.

Для кращого ефекту слід промивати обидві ніздрі по 2-3 рази курсом 5-10 процедур.

Лікарі в жодному разі не радять проводити процедуру самостійно вдома. Неправильно проведена «Кукушка» може викликати ряд ускладнень, а якщо використовувати забруднену воду, можна спровокувати менінгіт. До того ж процедура має ряд протипоказань. Наприклад, вагітність, епілепсія. Не рекомендується вона і дітям до 5 років через особливості будови пазух. Тому звертайтесь до професійного отоларинголога, для отримання своєї порції «Ку-Ку». А краще – будьте завжди здорові!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.