Що таке атопічний дерматит?

Якщо у дитини занадто суха шкіра, та постійно з’являються висипання, можливо у неї атопічний дерматит. Що це за патологія, і як з нею боротися? Розбираємося разом із дерматологом сімейної клініки Пульс (Pulse).

Атопічний дерматит

Атопічний дерматит у медичній літературі має назву “екзема”. Це запальний процес шкіри, зумовлений спадковим фактором та роботою імунітету. 

Алергія і атопічний дерматит тісно пов’язані між собою. Наприклад, якщо в обох батьків є схильність до алергії, то у дитини проявляється атопічний дерматит з ймовірністю 40%.

Атопічний дерматит, як і алергію можуть спровокувати певні харчові продукти, подразники із зовнішнього середовища.

В чому ж причина?

Розвиток атопічного дерматиту пов’язаний із генетикою. Доведено, що у людей із атопічним дерматитом є мутації в генах, які кодують особливий білок. Цей білок відповідає за утримання вологи шкірою. У людей із атопічним дерматитом його функція пошкоджена, тому шкіра вразлива перед дією зовнішніх факторів.

Іншою причиною атопії є особливості роботи імунної системи. Є спеціальні клітини, які у людей із атопією постійно знаходяться у бойовій готовності, та викликають запалення шкіри.

Симптоми

Частіше за все атопія виникає у дітей в перші 5 років життя. Вона може спадати, зникати або проявлятися рецедивами у ранньому віці, і навіть у дорослому житті.

Основні прояви атопічного дерматиту:

  • сухі ділянки шкіри;
  • шкіра червона, гаряча під час гострої фази;
  • прищики;
  • шкіра лущиться та свербить.

Ускладнення

У фазі загострення атопічного дерматиту можуть бути ускладнення. До атопії часто додається інфекція. Через те, що шкіра постійно свербить, дитина дряпає її, з’являються ранки, в які легко потрапляють бактерії. На тлі атопічного дерматиту може виникати запалення лімфатичних вузлів. 

Якщо не лікувати загострення, то в подальшому виникають рецидиви, що призводить до постійного подразнення шкіри.

Лікування

У сімейній клініці Пульс лікування атопічного дерматиту проводить лікар-дерматолог. Терапія залежить від стану шкіри та тривалості захворювання. Інколи призначають глюкокортикостероїди. Але основне лікування спрямоване на догляд за шкірою та підбір правильного харчування.

Атопічний дерматит потрібно лікувати! Тому звертайтесь до лікаря одразу, як ви помітили симптоми атопічного дерматиту, не допускайте ускладнення.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.