Остеохондроз: гід по захворюванню

Коли хребет здає позиції, разом з поставою рушиться життя. Біль у спині, обмеження рухів та страх зробити зайвий поворот чи нахил – щоденні відчуття людей з остеохондрозом. Чому виникає ця патологія, як їй запобігти та як подолати? Розбираємося разом зі спеціалістами сімейної клініки Пульс.

Що таке остеохондроз?

Остеохондроз – це захворювання хребта, яке пов’язане з ураженням міжхребцевих дисків. Ці складні структури створені природою для того, щоб амортизувати навантаження, забезпечувати хребту гнучкість, тим самим підтримувати весь опорно-руховий апарат. 

Крім того, вздовж хребта проходить спинний мозок із мільйонами нервових закінчень. Тому часто, коли страждають міжхребцеві диски, вони торкаються нервів, створюючи негативний вплив на інші органи та системи.

Причиною пошкодження міжхребцевих дисків є їх стирання. Через це хребці наближаються один до одного, що не дає змогу рухатися, або ж викликає нестерпний біль під час рухів хребта.

Симптоми

Основний симптом остеохондрозу – біль у спині. Хребет має кілька відділів, і остеохондроз може виникати у будь-якому з них, а симптоми дещо різняться.

симптомы остеохондроза

 

Фактори ризику для розвитку захворювання

До остеохондрозу можуть призвести різноманітні чинники,  в тому числі спадковий фактор. 

До групи ризику для виникнення хвороби входять люди, які:

  • мають порушення метаболізму;
  • не мають постійного фізичного навантаження;
  • мають зайву вагу;
  • перенесли травми хребта;
  • неправильно харчуються.

Лікування

Лікування остеохондрозу різноманітне. Ефективним вважається поєднання медикаментозної терапії та допоміжних методів – масажів, фізпроцедур тощо. В залежності від стадії патології та особливостей симптоматики лікар підбирає лікування, яке найбільше відповідає потребам пацієнта. Чим раніше його почати, тим кращий результат можна отримати.

Профілактика остеохондроза

Головною профілактикою остеохондрозу є підтримання здорового способу життя:

  • фізична активність;
  • харчування із достатнім рівнем вітаміну D та кальцію;
  • уникнення зайвої ваги;
  • уникнення травм хребта;
  • застосування ортопедичного режиму у сидячій та лежачій позах.

За перших же ознак остеохондрозу звертайтесь до ортопеда та невролога. Професіональні лікарі приймають у сімейній клініці Пульс. Не зволікайте, та не давайте хворобі шансів прогресувати. Вдало підібране лікування разом із профілактичними заходами дозволяють хребту підтримувати ваше активне життя.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.