Навіщо потрібен скринінг 🔎 першого триместру?

Скринінги під час вагітності – обов’язкова процедура. Вони показують гармонійний розвиток малюка та визначають можливі патології ще на ранніх термінах виношування. Сьогодні говоримо про скринінг 1 триместру. Що це таке, коли його робити і що він визначає?

Акушери-гінекологи сімейної клініки Пульс наголошують: скринінг – єдиний метод визначення можливих патологій розвитку плоду. Золотим стандартом вважається проведення 3 скринінгів протягом 9 місяців вагітності – у 1,2,3 триместрі відповідно.

Що таке скринінг?

Скринінг – це комплексне обстеження. Він включає дві обов’язкові процедури:

  • УЗД плоду та матки;
  • біохімічний аналіз крові з вени.

Скринінг у першому триместрі може достовірно показати наявність трисомій та інших хромосомних порушень:

  • синдром Дауна;
  • синдром Едвардса;
  • синдром Патау.

Додатково можна визначити стать дитини вже на ранніх термінах.

Коли робити

Скринінг 1 триместру часто збігається з часом, коли жінка стає на облік з приводу вагітності. Зазвичай, його роблять із 10 по 14 тиждень.

Оптимально ставати на облік на 10-11 тижні вагітності, і в цей же період здавати біохімічний аналіз крові. УЗД краще за все робити на 12 тижні, коли плід вже достатньо великий для УЗД, та можна побачити серцебиття і дрібні структури.

УЗД 1 триместру

УЗД у першому триместрі роблять трансвагінальним датчиком, щоб краще роздивитися плід. Точний датчик визначає розміри дитини, розміри носової кістки та трубчастих кісток. Ці та інші розміри показують, чи немає затримки росту у малюка, а також прогнозує можливі патології розвитку.

Біохімічний скринінг

При аналізі крові визначають концентрацію певних гормонів. За їх кількістю можна судити про можливі патології. Визначають:

  • βХГЧ (хоріонічний гонадотропін);
  • протеїн А, асоційований з вагітністю (РАРР-А).

Всі результати розшифровує акушер-гінеколог.

Якісне ведення вагітності та проведення всіх необхідних досліджень – одна з умов гармонійного виношування та народження здорового малюка. Сімейна клініка Пульс пропонує послуги найкращих акушерів-гінекологів, а також комплексні програми ведення вагітних жінок.

Майбутніх матусь запрошуємо на прийом!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.