Ком в горлі: причини

Відчуття кома у горлі – доволі розповсюджений стан. З ним, хоча б раз в житті, стикався кожен. Ком може бути присутнім постійно, а може з’являтися час від часу. Звідки ж він береться, і як його позбутись? Розповідає отоларинголог сімейної клініки Пульс у сьогоднішньому відео.

Як з’являється ком у горлі?

Відчуття комка – доволі суб’єктивне поняття. Люди описують його як “давить у шиї”, “не можу ковтати”, “у мене в горлі щось застрягло”… 

Причин розвитку цього стану також багато. Переважна кількість з них стосується психоемоційного стану, інша половина припадає на соматичні захворювання.

Медична назва “кому в горлі” – глоткова куля,  позбавитись її можна, лише вилікувавши причину появи.

ЛОР-патології

Найчастіше із “комом в горлі” звертаються до ЛОРа, адже це спеціаліст із захворювань глотки. Подібний симптом збоку ЛОР-органів може свідчити про такі патології:

  • запальні процеси глотки;
  • запалення мигдаликів;
  • постназальні затікання.

Якщо ж жоден з діагнозів не підтверджується, то отоларинголог скеровує пацієнта до інших спеціалістів.

До кого звернутися із комом в горлі?

При наявності постійного кому, слід поступово обійти всіх спеціалістів, доки не встановлять причину появи глоткової кулі:

  • Психотерапевт. Комок найчастіше зустрічається у людей із порушенням психоемоційного стану. Вони легко збуджуються, часто нервують, їх життя сповнене стресами та втомою.
  • Гастроентеролог. Ще одна розповсюджена причина комка – ГЕРХ (гастроезофагеальна рефлюксна хвороба). До відчуття кому додаються печія, пирхота, відрижка та інші симптоми з боку шлунково-кишкового тракту.
  • Ендокринолог. Відчуття тиску в горлі та шиї може бути наслідком збільшення розміру щитоподібної залози. Це трапляється при її патологіях.
  • Онколог. Можлива причина кому – розвиток новоутворень у трахеї, стравоході, горлянці.
  • Невролог. Симптом комка дають захворювання шиї та хребта, наприклад, остеохондроз.

Як позбутися кома у горлі?

Лікування повністю залежить від причини. Тому якщо ви відчуваєте цей специфічний симптом, звертайтесь до лікарів сімейної клініки Пульс. У нашому медичному центрі можна пройти комплексне обстеження у вузьких спеціалістів і швидко дізнатися причину свого стану.

Зичимо вам здоров’я та гармонійного емоційного самопочуття!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.