Кальцинати у молочних залозах. Чи слід боятися?

Чому важливі мамографічні дослідження? Вони допомагають виявити перші утворення, що можуть перерости в онкологію. Одним з таких утворень є кальцинати в молочних залозах. Що таке кальцинати і чому вони виникають? Про це у відео від мамолога сімейної клініки Пульс Лащенко Михайла Володимировича.

Що таке кальцинати

Мікрокальцинати – дрібні частинки кальцію у грудях. На мамограмі вони мають вигляд білих плям. На відміну від макрокальцинатів, “мікро-” не несуть значної небезпеки, і не завжди є ознакою онкології.

Причини утворення

Основні причини утворення кальцинатів:

  • перенесені запалення;
  • травми та операції на грудях;
  • кісти молочних залоз;
  • доброякісні новоутворення;
  • променева терапія в минулому.

Чи залежить кількість кальцинатів від рівня кальцію в організмі

Кількість кальцію в організмі жодним чином не впливає на формування кальцинатів у молочних залозах.  Тому не варто обмежувати себе у молочних продуктах, рибі та яйцях. Натомість дефіцит кальцію може бути небезпечним для вашого організму, зокрема кісткової тканини.

Діагностика

Кальцинати легко візуалізуються під час мамографії, а от при УЗД молочних залоз їх не побачити. Тому важливо проводити обидва дослідження. Діагностикою кальцинатів займається мамолог та онколог. В сімейній клініці Пульс для цього використовують новітні методи.

Чи слід боятися?

Боятися утворення кальцинатів не варто, але певний ризик небезпеки вони несуть. Якщо клітини продовжують швидко рости та відмирати, деякі з них кальцинуються. Утворюються групування таких клітин, які можуть бути стартом для онкологічних утворень. Онкологія підтверджується у 20-30% випадків, в цілому мікрокальцинати є доброякісними змінами у тканині. Тому важливо вчасно виявити такі скупчення.

Продовження теми “Кальцинати” відстежуйте у наших наступних відео. І записуйтесь на прафілактичний огляд до мамолога вчасно!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.