Гіпертонічна хвороба: симптоми, діагностика, лікування, профілактика

Кожні 5 хвилин в Україні трапляється 1 інсульт. А кожні 10 – інфаркт міокарда. Розповідає лікар-кардіолог сімейної клініки Пульс Ликова Олена Степанівна.

Така сумна статистика завдячує в більшості випадків гіпертонічній хворобі. Адже лише третина пацієнтів звертається до кардіолога ще до настання критичних станів. Коли ж час відвідати лікаря?

Гіпертонія або ж артеріальна гіпертензія – захворювання серцево-судинної системи, при якому спостерігається постійний підвищений артеріальний тиск.

Раніше норма тиску ставила 140 на 90 мм рт. ст. Але останнім часом все більше спеціалістів з країн Європи та США приходять до висновку, що ці межі завищені. Нормою слід вважати тиск 130 на 80 мм рт. ст. Якщо у вас регулярно підвищені показники, слід відвідати кардіолога.

Симптоми

  • Головний біль;
  • Запаморочення;
  • Шум у вухах;
  • Прискорене серцебиття;
  • Надмірне потовиділення.

Прийом кардіолога у клініці Пульс

Під час візиту лікар в першу чергу збирає анамнез. Адже гіпертензія часто передається «у спадок». Якщо у батьків та близьких родичів є такий стан, це добре підґрунтя для розвитку хвороби.

Лікар проводить повний огляд та обстеження, знімає кардіограму. Наступним кроком є призначення аналізів: без деяких лабораторних показників неможливо встановити точний діагноз.

Також можливі дообстеження, приклад УЗД серця, Холтерівський добовий моніторинг ЕКГ.

Терапія

Лікування призначається, враховуючи всі особливості організму – супутні захворювання та стани. Такі як, цукровий діабет, ожиріння, патології нирок тощо. Здебільшого, призначають 1-3 гіпотензивні препарати. Вкрай важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та проходити повний курс терапії. Іноді він складає кілька років! Але не слід покидати прийом ліків, якщо вам стало вже краще через місяць.

Профілактика гіпертонії

Найкраща профілактика гіпертонії – покращення способу життя. Якщо існують перші прояви захворювання:

  • Відмовтеся від вживання надмірної кількості алкоголю;
  • Припиніть палити;
  • Хоча б 30 хвилин на день приділяйте фізичним навантаженням;
  • Уникайте стресів;
  • Бувайте на свіжому  повітрі.

Такі загальні рекомендації дають 50% успіху при лікуванні гіпертонічної хвороби.

Нагадуємо, що пройти всі обстеження у лікарів-кардіологів високого професійного рівня, ви можете у клініці сімейної медицини Пульс.

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.