Гастрит: симптоми, діагностика, лікування та профілактика

Смачна солодка, жирна та гостра їжа – справжнє задоволення. А ваш шлунок тієї ж думки? Чи може сперечається з вами та нагадує про себе гастритом? Ця проблема особливо актуальна після новорічних свят – саме в зимовий період лікарі відмічають загострення хронічних патологій ШКТ. Тому сьогодні говоримо про гастрит. Як з ним жити, а краще – як попередити? Лікар-гастроентеролог сімейної клініки Пульс  Бойко Лілія Андріївна розповідає про симптоми та лікування гастриту. 

 

Гастрит – запалення слизової оболонки шлунку. Якщо його вчасно не виявити і не лікувати, він легко може перейти у виразку.

Симптоми

Гастрит може протікати в різних формах: 

  • При гострому процесі з’являється різкий біль в області шлунку. Хворий відчуває постійну нудоту, додається блювання. Небезпечним стає зневоднення. Страждає весь організм, слизові оболонки шлунку пересихають, тоді процес може перейти у хроніку.
  • Хронічна форма з’являється і зникає періодами. Зазвичай, при такому процесі пацієнт страждає на дисбаланс кислотності шлункового соку – вона знижена або підвищена. При високій кислотності частими супутниками стають печія і рефлюкс (зворотний закид їжі в стравохід). При цьому, постійно болить живіт. Коли кислотність знижена, з’являється неприємний запах з роту та запори.

Профілактика

Декілька порад від гастроентерологів сімейної клініки Пульс:

  • харчуйтеся збалансовано. Має значення Якість, Кількість та Режим приймання їжі! Не можна переїдати та голодувати. Харчування за годинником допомагає організму правильно виробляти шлунковий сік. Уникайте несвіжої, важкої їжі;
  • менше вживайте алкоголю. Він посилює запалення слизових оболонок;
  • уникайте стресів та психоемоційних напружень. Вони також можуть стати причиною гастриту, запустивши складний ланцюг біохімічних реакцій.

Лікування в сімейній клініці Пульс

Лікування гастриту медикаментозне. Зазвичай призначають:

  • засоби для нормалізації кислотності шлунку;
  • засоби проти печії;
  • ферменти;
  • пробіотики;
  • спазмолітики тощо.

Щоб підібрати правильну терапію, слід пройти обстеження та здати ряд аналізів. 

Ніколи не займайтесь самодіагностикою та самолікуванням. Гастроентеролог сімейної клініки Пульс може зайнятися здоров’ям вашого шлунку. Сучасне обладнання, швидке обстеження, доказова медицина та професійні лікарі з досвідом роботи понад 10 років – все це чекає на вас у нашому медичному центрі. Тож, якщо ваш шлунок нагадав про себе неприємними симптомами, записуйтесь на прийом!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.