Артрит чи артроз: в чому різниця?

Захворювання суглобів дошкуляють більшій частині населення України від 50 років. Коли людина чує хрускіт кісток, або відчуває біль при русі, вона говорить щось на кшталт: «Артрит замучив» або «Артроз дістав». То що ж мучить її насправді – артроз чи артрит? Чи є різниця між цими захворюваннями або це одне й те саме? Розбираймось!

Поняття «артрит» та «артроз» більш вузькі. Насправді ж існує група захворювань, яка має назву «остеоартроз». В закордонній медичній літературі – «остеоартрит». Це патології різної природи, які вражають суглоби та тканини навколо них. Остеоартрозом, згідно з різними даними, страждає 20-30% населення земної кулі. Основний «вік захворюваності» – 40-60 років.  

При остеоартрозі суглоб поступово руйнується під дією різних факторів, і перестає виконувати свою основну функцію – утримання кісток на відстані та забезпечення руху. Тому виникає сильний біль при змінах положення тіла, хрускіт, набряклість. До групи остеоартрозів належать артрит і артроз.

Різниця

Головна відмінність артриту від артрозу – наявність запалення.

Артрит – захворювання суглобів, яке виникає в результаті запалення в організмі і переходить на суглоби. Запалення суглобу розвивається на тлі інфекцій, зниженого імунітету, травми та навіть алергії. Є артрити аутоімунного походження.

Артроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання, при якому суглоб руйнується, звужується просвіт між кістками.

Якщо у вас виник біль та набряклість в області суглобів, табличка може допомогти вам розібратись, що насправді вас мучить.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Клініка Пульс (@clinicpuls)

Пам’ятайте! Самодіагностика та самолікування – не вихід. При появі перших ознак захворювання, негайно звертайтесь до ортопеда. А також не забувайте відвідувати його раз на рік  з метою профілактики. Двері сімейної клініки Пульс відкриті для вас та ваших суглобів! Запрошуємо на огляд!

Записатись до лікаря

Для запису на прийом, будь ласка, заповніть форму. Ми зв'яжемось з Вами для уточнення необхідної інформації.